9 листопада став особливим днем, присвяченим року українознавства в ШГП

10 Ноя 2017, Автор: Мария Димерец

 

9 листопада – День української писемності та мови, його було запроваджено у 1997 році з метою відзначення важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства і спрямовано на підтримку рідної мови, її вивчення, розвиток і популяризацію та водночас демонстрацію її багатства та краси.

Цього дня в навчально-виховному комплексі «Школа гуманітарної праці» працювала учнівська творча група, яка підготувала цікаву інформацію про Нестора Літописця, Кирила й Мефодія, важливі факти про українську мову для учнів 5-11 класів.

Традиційно були проведені вікторини «Мова єднання», «Кращий знавець української мови», «Сторінками української поезії». Учасники продемонстрували глибокі знання з лінгвістики та літератури.

У школі стартував І етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, а також було проведено Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, який написали не тільки учні, а й учителі. Цього року кількість учасників зросла до 116 чоловік.

 

На перервах по шкільному радіо лунала пізнавальна інформація про походження свята та людей, які зробили значний внесок у розвиток українського письменства.

Переможець у конкурсі захисту рефератів з української літератури у 2016 році, Матвєєв Владислав, поділився з учнями та батьками своїми враженнями  від прочитаних творів Олени Пчілки.

На сайті «Школи гуманітарної праці» було розміщено поетичне відеопривітання  від учнів 7Б класу.

Завершенням святкового дня став інтелектуально-розважальний брейн-ринг «Наша мова барвінкова» для учнів та батьків 5-х класів. Сімейні команди проявили кмітливість, ерудицію та жагу до перемоги.

Гарний настрій, чудова атмосфера, незабутні враження панували протягом усього дня.