Яскравий день у житті херсонських школярів

10 Фев 2016, Автор: Мария Димерец

DSC_1351

 

Вчорашній день для учнів Навчально-виховного комплексу «Школа гуманітарної праці» виявився надзвичайно цікавим, захоплюючим та яскравим.

Як зазначив директор закладу, депутат Херсонської міської ради Артем Кияновський, яскравимDSC_1339 цей день виявився і для усього міста Херсона, адже саме в приміщенні Херсонського академічного обласного театру ляльок лунали музичні шедеври.

І лунали не просто так, традиційно, Симфонічний оркестр Херсонського державного університету, під керівництвом заслуженого працівника культури України, професора Святослава Марцинковського, зробив подарунок у вигляді концерту, для вихованців НВК, адже не секрет, що ХДУ тісно співпрацює з даним навчальним закладом.

DSC_1334«Сьогодні високому мистецтву приділяється дуже мало уваги, в тому числі і на державному рівні. Симфонічний оркестр Херсона тільки нещодавно відсвяткував 15-річчя з дня заснування, він пережив дуже важкі часи, коли не було фінансування, коли треба було переконувати за його існування. І завдяки Святославу Марцинковському, який просто закоханий у свою справу, сьогодні, не дивлячись ні на що, ми можемо почути таку красиву музику, у виконанні Симфонічного оркестру ХДУ. Для «ШГТ» – це свято!», – каже директор НВК «Школа гуманітарної праці» Артем Кияновський.

Слова свого директора підтверджують і вихованці школи, яким ще змалечку прививають любов до прекрасного. Учень 7-Б класу Володимир Бондар зазначає, що Симфонічний оркестр слухає не вперше, адже подібні заходи йому до душі.DSC_1369

«В нашій школі проходять уроки опери, на яких ми слухаємо музику різних композиторів: Шуберта, Шопена, Баха. Ми вдячні директору нашого закладу та ХДУ за те, що нам підготували кращий подарунок, який тільки може бути – оперу! Я буду із задоволенням її слухати», – говорить хлопець.

І не дивно, адже, як каже декан факультету культури і мистецтв Херсонського державного університету, професор Микола Левченко, заповнені зали, гучні оплески на концертах Симфонічного оркестру говорять самі за себе.

«Співпраця і дружба, яка існує між факультетом культури та мистецтв і «ШГТ», яку очолює доцент Артем Олександрович Кияновський, виникла не сьогодні. Більше 20 випускників нашого факультетуDSC_1370 працюють у даному навчальному закладі. Хочу сказати, що багатьом треба повчитись слухати симфонічну музику оркестру так уважно, як це роблять вихованці «ШГТ», бо викладачі з ними попередньо проводять роботу, ми знайомимо їх з тими чи іншими інструментами, які знаходяться в складі оркестру. Програма у нас різнобарвна: класична музика минулого, сучасна українська музика, сучасні популярні мелодії. Учні бачать, що багато творів можна виконувати саме симфонічним оркестром», – зауважує Микола Левченко.

Наприкінці заходу міський голова Херсона Володимир Миколаєнко, нагородив грамотою заслуженого працівника культури України, професора Святослава Марцинковського, заступника директора Херсонського художнього музею імені А. А. Шовкуненко з науки, мистецтвознавця Владу Васильївну Дяченко. Також мер міста вручив подяки учасникам шкільного квартету «Школи гуманітарної праці», які, в свою чергу, зробили подарунок оркестру до їх юбілею, виконавши чудову італійську пісню “Funiculì, Funiculà”.

Тетяна БОЙКО