Інтернет-конференція “Методологічні аспекти духовно-морального виховання підростаючого покоління” для вчителів області

25 Фев 2009, Автор: Юлия Борисова

Навчально-виховний комплекс “Школа гуманітарної праці” Херсонської обласної ради – єдиний в області заклад освіти, якому надано статус лабораторії Академії педагогічних наук України. Це означає, що на базі школи розробляються і впроваджуються в практику нові методики навчання і виховання дітей, які потім поширюються по всіх навчальних закладах України.

Педагогічний колектив НВК “Школа гуманітарної праці” – це творчий колектив однодумців, які не тільки навчають дітей, а й навчаються самі, розробляють і впроваджують нові програми, які вже давно стали візитною карткою навчального закладу. Крім того, вони щедро діляться своїми напрацюваннями з колегами з інших шкіл області і міста.

Так в грудні 2008 року спільно з депутатами обласної ради та за участю духовенства в школі була проведена конференція “Шляхи співпраці церкви і суспільства”. За основу виступів були взяті “Основи соціальної концепції православної церкви”, в яких виражена офіційна позиція церкви щодо ряду сучасних суспільно значимих проблем. У своїх доповідях педагоги говорили про особливу роль школи і православної церкви у вихованні духовно багатої та високоморальної особистості.

Усі матерали даної конференнції розміщені на сайті навчального закладу. Цим вирішило скористатися керівництво кафедри педагогіки і психології Південноукраїнського регіонального інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів, з яким школа плідно співпрацює. На думку фахівців РІПО, матеріали конференції можуть стати гарним посібником з питань виховання школярів для вчителів області, які проходять перепідготовку в даному закладі. Для ознайомлення слухачів з матеріалами 27 січня була проведена інтернет-конференція “Методологічні аспекти духовно-морального виховання підростаючого покоління”, під час якої учасники не тільки знайомилися з виступами педагогів школи, а й ставили свої запитання в онлайн-режимі на форумі шкільного сайту. Відповіді їм надавали педагоги НВК “Школа гуманітарної праці”.

Матеріали, розміщені на сайті школи, викликали зацікавленість слухачів курсів – вчителів україської мови і літератури з різних шкіл області, які знайшли там для себе багато корисного.

За словами учасників інтернет-конференції, така співпраця школи та інституту вказує на високий рівень кваліфікації педагогічного колективу НВК “Школа гуманітарної праці”, що дає змогу не тільки навчатися їм самим, а й надавати допомогу колегам.