“Чародій гумору” з нелегкою долею.

02 Дек 2019, Автор: Юлия Борисова

130 років тому 13 вересня народився легендарний український письменник і відомий гуморист – Остап Вишня. Учні 8-А класу не залишилися в стороні від цієї події.

Разом з бібліотекарем Оленою Олександрівною учні гортали сторінки життя та творчості неперевершеного майстра гумору.

 Саша Сугак та Яна Славінська познайомили однокласників з уривками з гумористичного оповідання “Моя автобіографія” Остапа Вишні.

Про початок літературної творчості та народне визнання учні дізналися з розповіді бібліотекаря.

Подивившись уривки з біографічної стрічки “З життя Остапа Вишні” діти дізналися про тяжкі роки, які прожив письменник у сибірських таборах , куди потрапив за наклепом – його звинувачували у контрреволюційній діяльності та тероризмі.  Підтримка  близьких друзів та вірної дружини допомогла Остапу Вишні витримати фізичні та моральні складності арештантського життя.

Про листування між дружиною і письменником розповів однокласникам Богдан Сугак.

Також діти дізналися про тріумфальне повернення Остапа Вишні в українську літературу після 10 років заслання. Тоді у 1944 році письменник написав свою славнозвісну “Зенітку”. Дана Гуцалюк  прочитала уривки з цієї знаменитої гуморески.

Класний керівник Вікторія Олексіївна розповіла учням про зв’язок Остапа Вишні з нашим Херсонським  краєм.

Розповідь  про “чародія гумору”  з нелегкою долею та незламною волею стала для учнів прикладом  та зразком наслідування.