Поетична дуель

10 Сен 2010, Автор: Мария Димерец

В наш час, коли суспільні цінності формуються переважно засобами масової інформації та інтернетом, роль поетичного слова відійшла на другий план. А ще не так давно цілком природно виглядала людина, яка сиділа в кав’ярні зі збірником поезій улюбленого автора в руках. А на початку ХХ століття взагалі було модно читати свої вірші в літературних кав’ярнях: В.Маяковський, В.Хлєбніков, С.Єсенін та інші поети саме там представляли на суд слухачів свої сміливі вірші.

В НВК «Школа гуманітарної праці» завдяки творчому союзу закоханих у свою справу педагогів та вихованців закладу вже стало традицією проведення літературних та поетичних вечорів, різноманітних літературних конкурсів. Тому проведення поетичної дуелі між учнями школи та студентами Херсонського державного університету вирішили провести у затишній кав’ярні «Дон Марко».
Організатори заходу, керівництво навчально-виховного комплексу «Школа гуманітарної праці» і члени обласної спілки письменників, змусили зазвучати дорогоцінне поетичне слово, стираючи межі віку і часу між авторами поетичних рядків, вчителями і учнями.
Спочатку вихованці Школи гуманітарної праці словами відомих поетів вголос розмірковували на одвічні теми кохання, а потім на розсуд поціновувачів поетичного мистецтва учні пропонували власні вірші. Тематика цих поезій була різною: юних поетів надихала осіння пора, зоряне небо. Більш філософські теми зачіпали студенти Херсонського державного університету: замислювалися над сенсом життя, переймалися проблемами сучасності, захоплювались величчю міст нашої держави. Однак провідною темою, що надихала і учнів і студентів, все-таки було кохання. Окрім презентації власних віршів, члени журі запропонували молоді позмагатися в експромті. За кілька хвилин вони мали представити присутнім 4 поетичні рядки на вільну тему. Така форма роботи аж ніяк не злякала юних поетів.
На думку організатора заходу, директора НВК «Школа гуманітарної праці» Артема Кияновського, такі зустрічі не мають на меті обов’язково виховувати поетів, головне, що кожен учень винесе з цієї зустрічі хвилювання у серці і бажання творити добро.
Член журі, голова обласної спілки письменників Василь Загороднюк високо оцінив творчість молодих поетів і висловив сподівання, що результатом цього поетичного спілкування стане збірка віршів талановитих студентів Херсонського державного університету і вихованців Школи гуманітарної праці.