Перемога на ХІІІ Міжнародному конкурсі творчих робіт «Уроки війни та голокосту – уроки толерантності”, до 75–ї річниці трагедії Бабиного Яру

28 Сен 2016, Автор: Мария Димерец

 

З 23 вересня по 25 вересня в Києві проходив фінал ХІІІ Міжнародного конкурсу творчих робіт учнів та вчителів «Уроки війни та голокосту – уроки толерантності» організований Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума» за сприяння Міністерства освіти і науки України.

На конкурс було відправлено 200 робіт, на фінал журі відібрало 29 учнівських робіт, серед яких була дослідницька робота учениці 10 класу Навчально–виховного комплексу «Школа гуманітарної праці» Херсонської обласної ради  Яковенко Христини.

 

Програма конкурсу була насиченою і для учнів, і для вчителів, бо роботи учнів піднімали питання iisy-3nd5ogтолерантного тлумачення непростих історичних подій при їх вивченні в школі за участі світил науки та освіти України. На відкритті учасники заходу дізналися багато цікавого з виступу доктора історичних наук Щупака Ігоря Яковича ( автор підручників з всесвітньої історії), який зробив акцент на найболючіших проблемах історії та шляхах їх розв’язання.

Свою роботу на конкурс представила учениця 10-Б класу  Христина Яковенко (у номінації «Науково-дослідницькі роботи»). Тему  Христина обрала цікаву, глибоку, філософську – «Доля дитини через призму любові до батька під час Другої світової війни та сучасності». Журі конкурсу очолювала професор, доктор історичних наук, автор підручників з всесвітньої історії Ладиченко Т.В. Члени журі професори Бакка Т.( автор підручника «Людина і світ), Давлетов О.Р., Винокурова Ф.А., Мелещенко Т.В.

dsc_0481_1-1З цікавістю слухали журі та фіналісти конкурсу представницю Херсонщини, яка спираючись на обласний архівний матеріал розповідала про трагічну долю дитини під час Другої світової війни, а також порівняла з сучасним становищем України. З знанням своєї роботи відповідала на питання членів журі: Ігоря Щупака, кандидата історичних наук, директора Українського інституту вивчення  Голокосту «Ткума», Фаїни Винокурової, кандидата історичних наук, заступника директора з питань науково-методичної роботи Державного архіву Вінницької області, Тетяни Ладиченко, кандидата історичних наук, професора, завідувачки кафедри методики навчання суспільних дисциплін та гендерної освіти Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова.

Христина виборола вищу нагороду – Диплом І ступеня, а також здобула почесні призи-заохочення для подальшої творчості. Бажаємо їй нових творчих здобутків. Так тримати!