Звіт про проведення тижня фізики

22 Апр 2021, Автор: Владимир Спица

В рамках реалізації плану роботи в НВК «ШГП» ХОР з 12 по 16 квітня 2021 року проходив предметний тиждень фізики. У проведенні тижня брали участь: Донець І.В., Золотарьов М.С., класні керівники та вихователі 5-10-х класів.

Метою даного тижня були:

 • організація позаурочної діяльності учнів;
 • розвиток пізнавального інтересу до предмета;
 • розвиток логічного мислення, уваги, пам’яті;
 • підвищення навчальної мотивації учнів.

Завдання проведення тижня:

 • вдосконалення професійної майстерності педагогів через підготовку, організацію та проведення позакласних заходів;
 • розвиток міжпредметних умінь і навичок учнів: культури мовлення, формування навичок інтелектуальної діяльності, розвиток логічного мислення, вміння робити висновки;
 • організація та проведення тижня фізики в дистанційному форматі.

В рамках предметного тижня були заплановані та проведені наступні конкурси:

 • Конкурс відеоробіт «Моя домашня лабораторія». У конкурсі взяли участь 8 учнів 5-10 класів (та один вихователь), які створили 9 відеороликів. Результати:

I місце – Сугак Олександра й Богдан (9А).

II місце – Іванніков Ілля (5Б) та Смахтін Назар (5Б).

III місце – Пінтак Олександр (5Б), Шраменко Микита (7А), Сігальский Єгор (7А) та Недялкова Глорія (9Б).

 • Конкурс-виставка авторських творчих учнівських творів «Фізичний рафтинг». У конкурсі взяли участь 5 учнів 5-10 класів, які написали 5 творів та есе. Результати:

I місце – Дем’яненко Вікторія (10А).

II місце – Гончаренко Владислав (7Б).

III місце – Кошолап Уляна (5Б), Андреюк Платон (5Б) та Гуцалюк Данна (9А).

 • Конкурс авторських творчих учнівських творів згідно ТРВЗ в форматі «Фізична такнітка».У конкурсі взяли участь 2 учнів 5-10 класів, які написали 4 фізичні загадки. Результати:

I місце – Кривонос Єлизавета (7А).

II місце – Гуцалюк Данна (9А).

 • Конкурс-виставка авторських проектів «Учень майбутнього». У конкурсі взяли участь 2 учнів 5-10 класів, які створили 2 творчі проекти. Результати:

II місце – Морозов Петро (6Б) та Іванніков Ілля (5Б).

 • Конкурс створення віртуальних 3D моделей «Фізика в 3D об’єктах». У конкурсі взяли участь 2 учнів 5-10 класів, які створили 2 творчі проекти. Результати:

ІII місце – Григор’єв Ілля (5Б) та Панов Артур (7А).

 • Конкурс участі в тижні фізики «Найактивніший клас». Результати: 5Б клас – переможець серед 5-6 класів; 7А клас та 9А клас – переможці серед 7-10 класів.

В рамках предметного тижня були заплановані та проведені ще й такі заходи:

 1. Онлайн відеодемонстрація дослідів «Цікава фізика. Експерименти», завдяки якій учні 6-х класів навчились проводити фізичні та хімічні досліди в домашніх умовах.
 2. Онлайн-заняття «Цікава фізика. Рішення винахідницьких задач», на якому учні 9-10-х класів ознайомилися з загальними відомостями про ТРВЗ та АРВЗ, а також застосували їх на практиці, розв’язавши 3 цікаві винахідницькі задачі.
 3. Онлайн заходи класних керівників та вихователей 5-10-х класів до Дня Космонавтики.

Висновки: в проведенні предметного тижня були задіяні учні 5-10 класів НВК «ШГП» ХОР. Слід зазначити середню зацікавленість, активність і відповідальність учнів в підготовці робіт для конкурсів (ними було створено 18 авторських робіт у 5 конкурсах). Поставлені цілі досягнуті, завдання виконані. Активно використані інформаційно-комунікативні технології та доступ в мережу Інтернет. Недоліки: не прийнято жодної участі у запланованому конкурсі створення квестів «Віртуальна лабораторія кабінету фізики», а також 5А, 6А, 8мі та 10Б класи не прийняли участь в жодному конкурсі (хоча приймали участь в інших заходах предметного тижня). Рекомендації: продовжити роботу по залученню учнів до підготовки й проведення позакласних заходів з метою розвитку пізнавального інтересу і підвищення мотивації навчання шляхом проведення нових форм позакласних заходів.